PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU ORAZ WYKOŃCZENIE ELEWACJI

Arrow
Arrow
Slider

Pow. działki: 1.670m2
Data: 2017
Lokalizacja: Katowice
Inwestor: prywatny

Projekt obejmował zaprojektowanie wykończenia elewacji budynku po wykonanej termomodernizacji wraz z projektem tarasu wypoczynkowego przylegającego oraz projekt garażu z tarasem naziemnym wyposażonym w mini kuchnię oraz zagospodarowanie terenu w obrębie budynku i garażu – teren utwardzony. Pozostałą części działki stanowi istniejąca zieleń.
Życzeniem inwestora było wykorzystanie cegły ceramicznej z odzysku po rozbiórce fragmentu budynku gospodarczego znajdującego się na działce. W projekcie zaproponowano wykonanie z cegły płytek ceramicznych i ułożenie ich na cokole oraz na części wejściowej do budynku. Zaprojektowano dodatkowe drzwi tarasowe w celu doświetlenie jadalni oraz dodatkowe wyjście bezpośrednio z kuchni. Ponieważ styl ogrodu ma pozostać bardzo naturalny, to tarasy zaproponowano klasyczne z drewnianymi elementami, zaprojektowano pergole z możliwością przysłonięcia w postaci materiałowej markizy i zasłon. Duży taras pozwolił na rozmieszczenie donic z zielenią wykonanych z drewna na wymiar, donice wkomponowano w barierkę okalającą taras.
Budynek gospodarczy zaadoptowano na garaż z wydzieloną łazienką. Przy garażu zaprojektowano drugi taras jadalniany z grillem i mini kuchnią.