PROJEKT BUDOWLANY DOMU JEDNORODZINNEGO

Arrow
Arrow
Slider

Pow. użytkowa: 362m2
Data: 2017
Lokalizacja: Gliwice
Inwestor: prywatny

Zadanie projektowe dotyczyło zaprojektowania budynku jednorodzinnego i garażu w istniejącej ścisłej zabudowie śródmiejskiej. Ze względu na gabaryty działki oba obiekty zlokalizowano w granicach działki.
Budynek mieszkalny zaprojektowano w linii zabudowy (na granicy z chodnikiem miejskim) uzupełniając istniejącą pierzeję miejskiej. Budynek przylega jednym bokiem do istniejącego trzy kondygnacyjnego budynku usługowego, co wymusiło zachowanie kształtu elewacji i dachu po obrysie sąsiada. Ze względu na istniejący wjazd działkę garaż ulokowano w przeciwnym narożniku działki, również w granicy.
Od ulicy w części parteru zaprojektowano powierzchnię pod najem, a od strony ogrodu część mieszkalną. Na parterze znajduje się część ogólnodostępna: salon z tarasem, jadalnia, kuchnia i toaleta oraz pom. techniczne, na piętrze zaś zlokalizowano 4 sypialnie i dwie łazienki, pralnię, sypialnia właścicieli z własna garderobą i łazienką.
Trzy sypialnie posiadają wyjście na taras. Poddasze pozostaje niezagospodarowane (pozostawione do aranżacji w przyszłości). Na działce na poziomie terenu również znajdują się dwa tarasy jeden przylegający do salonu – wypoczynkowy i drugi przy garażu, osłonięty – gościnny, w dalszej części działki znajduje się ogród.